HADO to pierwszy na świecie profesjonalnie uprawiany sport technologiczny, który łączy w sobie cechy e-sportu i sportów fizycznych.
Jest to gra zespołowa, w której bierze udział do trzech osób w drużynie. Gra trwa 80 sekund, ale w zależności od ilości uczestników można ułożyć ją w turniej drużynowy lub tak, aby składała się z kilku setów.
Wygrywa drużyna, która zniszczy najwięcej tarcz przeciwników, zdobywając ten sposób najwięcej punktów.
HADO kojarzy się z znaną grą w „zbijaka”, jednak kule i tarcze pojawiające się w grze generowane są przez oprogramowanie. Gracze przez okulary AR widzą jednocześnie przeciwników, otoczenie gry oraz przedmioty wirtualne.
Kule wyrzucane są dzięki kontrolerom znajdującym się na rękach uczestników. Ruch ręką w górę ładuje kulę do wystrzału, ruch w dół ładuje tarczę. Dzięki kontrolerom gracze również ustawiają przed grą swoje sprawności (szybkość kuli, wielkość kuli, jej czas ładowania, ilość tarcz obronnych).
Osoby na widowni obserwują grę na ekranie, na którym widać zarówno drużyny, jak i wirtualne elementy gry.
Choć zasady gry są proste, liczba kombinacji strategii ofensywnych i defensywnych jest nieskończona.
Główną różnicą między VR i AR jest sposób, w jaki użytkownicy oddziałują z technologią. VR pozwala użytkownikom na wejście w zupełnie odmienny świat, który został stworzony wirtualnie. AR natomiast dodaje wirtualne elementy do rzeczywistego świata. Inną różnicą jest także sposób, w jaki użytkownik korzysta z tych technologii. W przypadku VR, użytkownik zanurza się w wirtualnym świecie za pomocą specjalnego sprzętu i oprogramowania, dzięki czemu może zupełnie oddać się wirtualnej rzeczywistości. W AR, użytkownik widzi rzeczywisty świat, ale z dodatkowymi elementami wirtualnymi, które są wyświetlane na ekranie urządzenia mobilnego lub okularów AR.
HIROSHI FUKUDA, założyciel i dyrektor generalny japońskiego start-upu Meleap Inc., marzył o rzuceniu HADOKENA czyli kuli ognia, tak jak widział to w komiksach, grach video i serialach animowanych.
Dzięki jego pasji i determinacji, gracze tego sportu mają szansę rzucać wirtualną kulą, jednocześnie tworząc fizyczne tarcze ochronne w prawdziwym świecie, korzystając z okularów rozszerzonej rzeczywistości.
W 2021 roku gra HADO zyskała popularność na globalną skalę. Obecnie można w nią grać w ponad 39 KRAJACH, a od sierpnia 2023 dostępna jest również w POLSCE!
Zanurzając się w futurystycznym świecie, gracze doświadczają rewolucji w sposobie rozgrywki. Swoboda ruchu łączy się z zaawansowaną technologią, otwierając nieograniczone możliwości rozwoju. To nie tylko gra, to całkowicie nowy wymiar sportowej rywalizacji, napędzany pasją i nowoczesnością.
To wszystko w jednym.
HADO cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno na imprezach firmowych jak i podczas uroczystości prywatnych.
Aby wygrać niezbędna jest współpraca, zaufanie, wspólne dopracowanie zwycięskiej strategii.
Jedno boisko może stać się centralnym punktem imprezy.
Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalnym, czy początkującym graczem. Hado zapewni świętną rozrywkę zarówno drużynom jak i kibicom obserwującym rozgrywki.
Wszyscy zatrzymują się, gdy widzą lecącą kulę energii!
Jeśli chcesz uprawiać sport zawodowo, HADO zapewni Ci doskonałą platformę do osiągnięcia tego celu. Co roku odbywają się Mistrzostwa Europy i Świata. W 2022 roku pula nagród Mistrzostw Świata wynosiła 120 tysięcy dolarów.
HADO stał się oficjalnym programem akademickim w Japonii w 2023 roku, który zachęca odbiorców młodzież do uprawiania sportu opartego o nowoczesne technologie.
To zdecydowanie sport przyszłości!